Gruodžio 20 d. - sausio 3 d. keičiasi Lojotekos darbo laikas. Plačiau >

Įvairios paieškų sistemos ir duomenų bazės

       

  1. eMokykla. Mokymosi išteklių duomenų bazė (vadovėliai, skaitmeninės mokymo priemonės).
  2. Vyturys. Biblioteka, kurioje rasite 400 svarbiausių elektroninių knygų mokyklai ir laisvalaikiui, suskirstytų pagal klases arba amžiaus grupes. 
  3. Vaizdo pamokos. Svetainėje galima rasti virtualių pamokų biblioteką. Joje yra apie 50 matematikos, lietuvių ir anglų kalbų, fizikos pamokų bei neformaliojo ugdymo vaizdo pamokų. Vaizdo pamokas veda mokytojai. Su jomis gali susipažinti kiekvienas mokinys.
  4. Ugdymo sodas. Interaktyvi mokytojui skirta aplinka, kurioje jis dirba, ieško informacijos ir bendrauja. Ugdymo sodas naudingas ir mokiniams (atliekantiems užduotis), mokyklos administracijos atstovams (peržiūrintiems ir tvarkantiems savo mokyklos duomenis).
  5. iKlasė. Nuotolinio mokymosi pagrindai, virtuali mokymosi aplinka, tiesioginė pamokų transliacija internetu, vaizdo pamokos, internetiniai mokymosi ištekliai, kiti įrankiai mokymosi medžiagos kūrimui.
  6. Kūrybingumo mokykla. Išsirink dalyką, eik į jo pamoką, žiūrėk, skaityk, gilinkis, treniruok kūrybingumą kurioje tik nori disciplinoje. 
  7. VU skaitmeninės kolekcijos. Spausdinti ir rankraštiniai tekstai, žemėlapiai, meno objektų vaizdai iš Vilniaus universiteto bibliotekos kultūros ir mokslo paveldo rinkinių.
  8. LIMIS. Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema (kultūros paveldo objektų skaitmeninė duomuonų bazė).
  9. Interaktyvi biblioteka. Portalas vienija daugiau nei 70 Lietuvos viešųjų, valstybinės ir nacionalinės reikšmės bibliotekų ir kiekvienam atveria patogesnes galimybes pasiekti reikalingą informaciją ar paslaugą „vieno langelio" principu.
  10. Europeana. Europos kultūros išteklių paieška. Vienu metu atlieka paiešką tekstuose, paveiksluose, video medžiagoje. Pateikiama ir bendri paieškos rezultatai.
  11. Open Culture. Siūlanti nemokamas knygas, kursus ir filmus internetu, pateikia 800 elektroninių knygų anglų kalba sąrašą, kurias galite parsisiųsti „iPad“, „iPhone“, „Kindle“ tinkamais formatais arba skaityti svetainėje.
  12. Gutenbergo projekto elektroninių knygų katalogas (angl. Project Gutenberg). Seniausia elektroninė knygų biblioteka, šiuo metu talpina daugiau nei 60 tūkstančių nemokamų knygų įvairiomis kalbomis, kurias galite skaityti svetainėje arba parsisiųsti „ePub“, HTML, „Kindle“ ir kitais teksto formatais.
  13. Base . Mokslinės informacijos paieška.
  14. CiteSeer.  Kompiuterių ir informacijos išteklių paieškos sistema ir elektroninė biblioteka.
  15. Google Mokslinčius.  Mokslinės informacijos paieška.
  16. Entrez, The Life Sciences Search Engine. Paieška biomedicinos duomenų bazėse.
  17. KidsFrontiers. Inovacijos, tyrimai, paaiškinimai įvairomis temomis ar konkrečiam mokomąjąm dalykui, įvairiaus amžiaus vaikams.
  18. ipl2. Paieška ir katalogai skirti studentams, moksleiviams, vaikams.
  19. ScienceResearch.com – mokslinės informacijos paieška.
  20. VADLO (Biomedical and Life Sciences Search Engine). Biomedicinos ir gamtos mokslų tyrimų ir jų rezultatų paieškos sistema.
  21. Worldwidescience. Mokslinės informacijos paieška, atliekanti paiešką nacionalinėse ir tarptautinėse duomenų bazėse.
  22. Slideshare. Prezentacijų, video ir kitų dokumentų paieška.
  23. E-kinas . Vartotojai turi galimybę ieškoti visų LCVA saugomų filmų aprašų, o skaitmeninius vaizdus peržiūrėti, atsižvelgiant į autorių turtinių teisių ribojimus.
  24. Academia.edu -  Share research  Platforma skirta skaityti ir dalintis akademiniais darbais. Šiuo metu joje yra virš 40 tūkstančių darbų.

 

VJG